Výzkumy dávno potvrdily, že překyselený organismus je rizikem pro vznik závažných nemocí, jako je osteoporóza, cukrovka, neplodnost či rakovina. Na vině má být špatná životospráva moderní civilizace. Co se v těle děje, když je takzvaně překyseleno, a jak opět ve vnitřním prostředí nastolit rovnováhu?
Lidský organismus si můžeme představit jako složitou továrnu, v níž souběžně probíhají různé biochemické procesy. Aby naše tělo dobře fungovalo, musí v něm vládnout rovnováha. To se týká i poměru mezi kyselými a zásaditými látkami, který vyjadřuje hodnota pH. Neutrální pH má hodnotu 7. Vyšší hodnota znamená, že v těle převažuje mírně zásadité prostředí, které je pro správné fungování organismu ideální. Podle odborníků se správné hodnoty pohybují od 7,3 do 7,7, přičemž platí, že vyšší i nižší pH pro nás může být smrtelné. Současná civilizace má spíše problém s jevem, kdy je tělo vnitřně „rozleptáno“ přemírou kyselých látek.
Může za to nadmíra stresu a duševního vypětí, zvýšená konzumace alkoholu, kouření a v neposlední řadě špatný jídelníček. Za kyselé pH v těle stojí především cukr, bílá mouka, maso a káva. Samotná chuť potravin nerozhoduje. Zda je potravina kyselinotvorná nebo zásadotvorná, závisí na tom, jak se chová ve vnitřním prostředí. Například strava bohatá na cukr sama o sobě kyselá není, ale v těle se stává silným oxidantem a kyselost zvyšuje. Jakmile se prostředí v těle zhoupne ke kyselému, snaží se imunita nastartovat procesy, které by hodnoty vrátily zpět do normálu. Příznaky na sebe nenechají dlouho čekat – únava, nedostatek energie, změna váhy, apatie, bolesti hlavy, zad, ekzémy, zácpy nebo průjmy, neurčitá bolest ve svalech, vypadávající vlasy a problémy s klouby. Chronické překyselení pak může vést ke vzniku řady nemocí jako osteoporóza, kvasinkové infekce, nadváha, neplodnost, diabetes a rakovina.
Jak překyselenu organismus napravit?
Odkyselení je proces, který nás nemusí nijak omezovat, a přesto jeho účinky sami na sobě poznáme už po pár dnech. Je třeba mít na paměti, že tělo se nahromaděného odpadu zbavuje postupně, proto je důležité vytrvat a nepolevit, jakmile se začneme cítit dobře. Dopřejte si organickou živou stravu, zelené potraviny, jako je chlorella, zelený ječmen či spirulina, kvalitní vlákninu a vypijte denně alespoň dva litry čisté vody. Tabu by měl být fast food, zásadní omezení potřebují také cukry, mléčné výrobky, vejce, maso a lepek. Potrava v našem civilizovaném světě ztratila svoji hodnotu a význam. Dnes jídlo vnímáme spíše jako hmotu k zaplnění žaludku, místo abychom se nad ním zamysleli jako nad výživou pro naše buňky. Důležité je také jíst pomalu a uvědoměle. Pokud hltáme v chvatu, i zásadotvorné potraviny se chovají jako kyselé. Mezi potraviny, které bojují proti překyselení, patří brambory, kořenová a listová zelenina, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, sója, tofu, výrobky z žitné mouky a ořechy.
Systémová detoxikace
Detoxikace je očistný proces, během kterého tělo zbavujeme škodlivých látek. Správně provedená očistná kúra harmonizuje organismus, přináší zdraví a zbavuje únavy. Detoxikací stimulujeme samoléčebné schopnosti našeho těla, s jehož pomocí docílíme pročištění krve, lymfy a podpoříme činnost jater, ledvin a střev. Nastartovat očistné procesy v těle pomůže i metoda řízené vnitřní detoxikace C.I.C. v duchu celostní medicíny. Funguje ve specializovaných centrech. Zkušení terapeuti provedou bezbolestné vyšetření na přístroji Salvia, který umí identifikovat konkrétní typ toxické zátěže. Následně po konzultaci s odborníkem zvolíte nejvhodnější léčbu a stanovíte postup detoxikace. Očista probíhá pomocí čistě rostlinných a bylinných preparátů Joalis. Své tělo tak nezamoříte další chemií, ale naopak ho podpoříte v přírodním způsobu uzdravení.