2.1 C
Prague
23.11.2024
MaxiMagazín

Přírodní přípravky pomáhají i našemu zdraví

Za okny zatím stále svítí slunce a teploty přes den atakují tropické třicítky, což už ani nikoho nepřekvapí. Letošní léto je opravdu dlouhé a horké a většina z nás si ho skvěle užívá. Přeci jen už si ale všímáme, že dny se krátí, večery začínají být trochu chladnější a prázdniny jsou ve své druhé polovině. Podzim se blíží.

Ano, zní to trochu pesimisticky, ale právě rychlý skok z horkých letních dní do podzimních plískanic dává našemu organismu a především imunitnímu systému pořádně zabrat, stejně jako letní cestování, střídání různých zemí i denních biorytmů. Tělo zkrátka potřebuje trochu pomoci, podpořit, ochránit a zregenerovat. Kromě tradičního vitamínu C nám s podporou imunity dokáže pomoci také nejkvalitnější olej ze žraločích jater, který je bohatý na Omega-3 mastné kyseliny a alkylglyceroly. Tyto látky mají povzbudivý vliv na stimulaci bílých krvinek a destiček, ochraňují buňky před bakteriemi a zároveň chrání před civilizačními chorobami.

Z bylinek pak nesmíme zapomenout na pelyněk, který si nemohly vynachválit už naše babičky a který málem upadl v zapomnění kvůli své typické hořké chuti. Léčivý Artemisinin pelyněk roční se používá při léčbě malárie, ale současně může být prospěšný i proti bakteriím a plísním, pomáhá snižovat horečku a podporuje imunitu.

Příroda nám ale nepomáhá nejen bylinkami, které rostou u nás. Díky moderní době můžeme využívat rostliny z celého světa a přípravky z nich, které u nás ještě nemusí být tolik známé. Víte například, co je Hylandia dockrillii? Rostlina, která má přirozený výskyt jen na malém území v Austrálii a její léčivé účinky zkoumali vědci dlouhých 8 let. Podílí se na likvidaci nádorových buněk a stimuluje imunitní systém.

Toho, co může příroda lidem nabídnout, je opravdu mnoho. Už naši předkové účinky různých rostlin znali a využívali a věděli proč. V dnešní době potřebujeme podávat výkony, jsme dlouho v práci a celý život je poněkud hektický a uspěchaný Dopřejme si tak pro svůj organismus tu nejlepší péči, kterou můžeme. A samozřejmě, nesmíme zapomínat na odpočinek.

Související příspěvky

Zamyslete se nad svou životosprávou dříve než bude pozdě

redakce

7 tipů, jak pečovat o duši i tělo

redakce

Chcete začít posilovat? Poradíme, jak na to!

redakce