Měsíc se odjakživa dělil na tři nesourodé období – dny do výplaty, dny po výplatě a čekání na výplatu. I malé dítě uhádne, které z nich je nejpříjemnější. S nataženou rukou čekají všichni, kteří magické datum znají a rádi by si pořídili něco hezkého na sebe nebo podnikli akci, na kterou si už nějaký ten pátek brousí zuby.
Jenže závazky v platebním diáři na osobní tužby příliš nereflektují, a tak je doma dost často „oheň na střeše“ kvůli vzájemnému nepochopení. Nutno říct, že zcela zbytečně. V případě, že je rodinný rozpočet velmi napjatý, situaci umí skvěle vyřešit půjčka do výplaty. Funguje jako kredit, který je k dispozici kdykoliv rodina zaznamená finanční nedostatek.
Pomoc k nezaplacení
Půjčka do výplaty, jak už název sám o sobě napovídá, je určena zaměstnancům (ale i živnostníkům a potažmo i seniorům), kteří mají pravidelný měsíční příjem vyšší než deset tisíc korun. Finanční výpomoc je koncipována jako produkt, který pomáhá bezpečně a solidně zvládnout momentální finanční tíži.
Ať žije sebereflexe
Než si člověk půjčí, měl by sám zhodnotit, jakou má platební morálku a historii, jestli o něm nejsou vedeny záznamy v úvěrových registrech, není proti němu vedena exekuce nebo se nenachází v insolvenci. Důležitým otazníkem je i počet nezaopatřených dětí. Tohle vše poskytovatel půjček hodnotí jako kritéria pro solidní obchodní vztah.
5 PÉ
Aby úvěrová politika v praxi fungovala, vše klapalo, jak má a v konečné fázi byli všichni spokojeni, je potřeba dodržovat doporučená pravidla:
- půjčit si jen tolik, kolik je potřeba
- zvážit výši jistiny, kterou nebude problém splácet
- číst smlouvu a ptát se na to, čemu člověk nerozumí
- řádně a včas splácet
- komunikovat za každé situace, i když se klient dostane do prodlení s úhradou.