Dny jsou již kratší, večer je brzy tma a také chlad. S příchodem podzimu trávíme více času doma, kde už je nutné topit. Dřevěné brikety do krbů a pelety do kamen nám ušetří mnoho času.
Pohodlí při přikládání
Praskání dřeva v krbu nebo kamnech je jistě romantické, musíme však chodit přikládat a také dřevo se samo nepřipraví. Nasekat, nařezat a nechat vyskládané alespoň trochu vysušit nás stojí energii i čas. A teprve při topení v krbu nebo krbových kamnech pak poznáme, zda příprava byla či nebyla úspěšná. Suché dřevo shoří rychle a mokré zase nechce hořet vůbec, navíc hodně kouří a zanáší kouřovod. Pohodlný způsob topení jsou dřevěné brikety, které vydrží sálat teplo i několik hodin a místo zvedání se k přikládání můžeme odpočívat nebo se věnovat své oblíbené činnosti. K výrobě briket se nejčastěji používají štěpky a piliny z borového, dubového a bukového dřeva, které vznikají při zpracování dřeva v závodech a pilách. Ty se vylisují pod vysokým lakem do tvaru válce nebo cihly, a to zcela použití chemických pojiv nebo lepidel. Zhutněné dřevo obsahuje látku lignin, která při vystavení tlaku začne fungovat jako pojivo a brikety tak drží svůj tvar.
Konec sekání a řezání
Topení s briketami je ekologické, jsou vyrobené z čistě přírodních surovin. Mají vysokou výhřevnost a minimální odpad. Při využití krbu nebo kamen k vytápění celého domu jsou velmi výhodné noční brikety, které vydrží hořet a sálat teplo až 16 hodin, tedy celý večer i noc. Technologií lisování jsou vyráběné i pelety, určené do kotlů. Lisují se do menších tvarů, což umožní automatické dávkování pomocí přidavačů přímo do kotle. Už tak není nutné několikrát denně chodit přikládat a kontrolovat kotel, aby bylo doma teplo. Automatizované kotle se o zajištění příjemné teploty v domě starají téměř samy, potřeba je jen jednou za několik dní vynést popelník.
Pelety i brikety šetří čas, není nutné stále chodit přikládat a jsou šetrné k životnímu prostředí. Dobře se skladují a k použití jsou připravené okamžitě.